5. zápasy štvrťfinále play-off 1. hokejovej ligy mužov

27.02.2006 Celý región

HKm Humenné - ŠHK 37 Piešťany 3:1 (2:0, 1:0, 0:1) - stav série 3:2\r\nHC 05 Banská Bystrica - HK Lietajúce kone Prešov 2:0 (1:0, 0:0, 1:0) - konečný stav série...
HKm Humenné - ŠHK 37 Piešťany 3:1 (2:0, 1:0, 0:1) - stav série 3:2
HC 05 Banská Bystrica - HK Lietajúce kone Prešov 2:0 (1:0, 0:0, 1:0) - konečný stav série 4:1, Banská Bystrica postúpila do semifinále

Góly: 13. Mazúch (Soták, Riečičiar), 15. Soták (Mazúch, Sekula), 29. Mazúch (Franc, Soták) - 56. L. Bartek (J. Mrena)
vylúčení: 4:6 na 2 min, navyše: J. Ručkay (Piešťany) na 10 min za nešp. správanie
presilovky: 2:0
oslabenia: 1:0
rozhodovali: Lauff - Miľovčík, Szabó
650 divákov

V piatom zápase získali psychickú výhodu Humenčania, keď o výsledku rozhodli presilovky. Už v 1. tretine takto domáci dosiahli dva góly za 78 sekúnd a tretí úspech strelil Mazúch dokonca vo vlastnom oslabení. V záverečnej tretine boli strelecky aktívnejší hostia, ale dokázali už len znížiť. V 120-sekundovej power-play sa do brány súpera nedostalo 5 humenských striel.

Góly: 6. Krúpa (Šimčík), 45. L. Jurík (Škvaridlo)
Vylúčení: 7:7 na 2 min
presilovky: 1:0
oslabenia: 0:0
rozhodovali: Jung - Rohoň, Vojtek
780 divákov

Na rozdiel od zápasu spred týždňa sa hral pomerne slušný hokej bez zbytočných konfliktov. Domáci sa ujali vedenia hneď v úvode, keď výbornú Šimčíkovu prihrávku využil Krúpa. Na ďalší gól museli diváci čakať až do záverečnej tretiny. V 45. minúte dorazil Škvaridlovu strelu Jurík. Banská Bystrica aj jeho zásluhou postúpila do semifinále play off.
(TASR)

Kimex VTJ Topoľčany - MŠHK Prievidza 3:1 (2:0, 1:0, 0:1) - stav série 4:1, Topoľčany postúpili do semifinále
Góly: 9. T. Varga (Guričan, Malinka), 11. Králik (Guričan, Klačanský), 36. Budoš (P. Hurtaj) - 51. R. Mucha (Chromý, Paták)
Vylúčení: 8:9 na 2 min
presilovky a oslabenia: 0:0
rozhodovali: Lokšík - Bulko, M. Novák
524 divákov

HK VTJ Spišská Nová Ves - HK 95 Považská Bystrica 5:3 (2:1, 3:2, 0:0) - stav série 2:3
Góly: 3. Vitkovský (Sax, Koky), 19. Hrubý (Muranský, Kristian), 23. Klein (Findura, Fedor), 27. Kristian (Muranský, Petruk), 33. Muranský (Ordzovenský, Petruk) - 15. Lelkeš (Gabriš, Lobotka), 35. Šimka (Hajas, Zalčík), 38. Gabriš (Lobotka)
vylúčení: 6:9 na 2 min, navyše: Hrubý na 10+DKZ za nešp. správanie - L. Gabriš na 10+DKZ za nešp. správanie
presilovky: 3:2
oslabenia: 0:1
rozhodovali: Marušin - Bednár, Kubuš
450 divákov

Spišiaci na domácom ľade začali dobre v obrane aj v útočnej fáze. Darilo sa im premieňanie gólových šancí, čo znamenalo, že v polovici zápasu vyhrávali už 5:1. Hostia sa však nevzdávali a do konca 2. tretiny znížili na 5:3. V záverečnej tretine hostia pridali, ale domáci už víťazstvo ubránili.